28.03.2025

Dobre praktyki GOZ i warsztaty transformacji cyrkularnej – 10–11 kwietnia 2025 r. w PPP-T S.A.

W dniach 10–11 kwietnia 2025 r. w siedzibie PPP-T S.A. w Płocku odbędzie się dwudniowe wydarzenie poświęcone gospodarce o obiegu zamkniętym (GOZ). W programie: wykłady, panele i warsztaty dla firm, instytucji i samorządów zainteresowanych praktycznym podejściem do transformacji cyrkularnej. Udział bezpłatny – obowiązuje rejestracja.

Gospodarka Obiegu Zamkniętego to dziś jedno z wyzwań, które przepisy stawiają przed firmami. Jak poradzić sobie ze strategią GOZ? Na początek konieczna jest wiedza. Tą zdobyć można BEZPŁATNIE w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym w dniach 10 i 11 kwietnia 2025 r.

Konferencja i cześć warsztatowa mają proste zadanie. Powinny odpowiedzieć na kluczowe pytania, które z tematyką GOZ są związane. W czasie prelekcji uczestnik dowie się m.in. tego:

  • jak zarządzać procesem cyrkulacyjnym w firmie tak, aby przynosił on możliwie najwyższą efektywność.
  • na czym polegają wymogi regulacyjne wskazywane przepisami i jakie są konieczne strategie do ich wdrożenia.
  • jakie są bariery rozwojowe w przypadku implementowania zasad GOZ do działalności poszczególnych firm.

Konferencja i warsztaty mają sprawić, że przedsiębiorcy zrozumieją, iż Gospodarka Obiegu Zamkniętego nie stanowi jedynie legislacyjnego kagańca. To w końcu jeden ze sposobów na sprawniejsze zarządzanie procesem produkcyjnym. Oznacza utylizację mniejszej ilości materiałów. Może zatem przynieść wymierne korzyści finansowe. Bardzo ważna zaleta GOZ dotyczy jeszcze jednej kwestii. Mowa o bezpieczeństwie surowcowym w kraju. Zarządzanie przepływem odpadów sprawia, że cześć materiałów, poprzez recykling, wróci do hal produkcyjnych. To oznacza tańsze i łatwiej dostępne surowce. Surowce, od których automatycznie staniemy się mniej zależni.

Ciekawostka. Wiecie, że gospodarka cyrkularna jest bliższa naszemu sercu, niż mogłoby się wydawać? Jej przykładem jest zbieranie deszczówki na działce i używanie jej do podlewania zieleni, materiałowe torby na zakupy czy butelki na wodę wielokrotnego użytku.

O klasie tego wydarzenia świadczy jeszcze kilka faktów. Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. występuje jako partner wydarzenia i gospodarz. To gwarantuje merytorykę wykładów. Udział organizacyjny Urzędu Miasta Płocka daje gwarancję tego, że tematyka jest na czasie i ważna. Konferencja jest organizowana z kolei w ramach "Akademii Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu" przygotowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. To już klasa sama w sobie.

Pakiet najważniejszych informacji:

  • Kiedy? 10 i 11 kwietnia 2025 r.
  • Gdzie? Budynek CUK, ul. Łukasiewicza 39 w Płocku.
  • Zapisy: https://www.parp.gov.pl/component/parpevents/event/3612
  • Udział jest BEZPŁATNY.

Agenda:

  • 10 kwietnia 2025 r. (od 10:00 do 15:00) – Program spotkania "Dobre praktyki w zakresie GOZ"
  • 11 kwietnia 2025 r. (od 10:00 do 15:00) – Warsztaty transformacji cyrkularnej

Wydarzenie organizowane jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO,
we współpracy z Miastem Płock oraz Płockim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym S.A.

Zapraszamy!

***

„Akademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu” to dedykowany program edukacyjny dla przedsiębiorców z terenu Polski Wschodniej, którego celem jest zwiększenie wiedzy i kompetencji do transformacji w kierunku GOZ, prezentacja najlepszych praktyk w tym zakresie oraz wsparcie w nawiązywaniu partnerstw biznesowych na rzecz rozwiązań cyrkularnych. W ramach projektu odbywają się warsztaty, spotkania oraz wizyty studyjne. Oferujemy również bezpłatne usługi konsultacyjne (link: https://www.parp.gov.pl/component/site/site/uslugi-informacyjno-konsultacyjne) świadczone przez ekspertów ds. GOZ, rozwoju biznesu, analizy finansowej oraz prawa. Usługi te zorientowane są również na wsparcie przedsiębiorców w procesie transformacji cyrkularnej. Zapraszamy!

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW) 2021-2027.

Więcej informacji o projekcie: „Akademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu”. Link: https://www.parp.gov.pl/component/site/site/akademia-transformacji