Maciej Orłoś pojawił się w PPP-T. "Uczył" sztuki wystąpień publicznych
Hasłem przewodnim kolejnego zjazdu w ramach programu inkubacyjnego Start in Park była "autoprezentacja". Maciej Orłoś opowiadał nie tylko o jej zasadach, ale również m.in. technikach, które pomagają radzić sobie ze stresem.
Podstawą dla zbudowania tego warsztatu jest proste przekonanie. Nawet najlepiej przygotowany materiał nie przyniesie efektu, jeśli prezentujący nie potrafi poradzić sobie z presją i stresem. Wysokie napięcie obniża jakość komunikacji, utrudnia logiczne myślenie i wpływa na odbiór całej prezentacji. Jak zatem radzić sobie z utrzymaniem nerwów na wodzy?
Merytoryka to połowa sukces. Drugą połowę stanowi opanowanie stresu
Na ten warsztat składały się cztery głównie elementy. Trener pokazywał uczestnikom programu inkubacyjnego Start in Park:
- ćwiczenia mindfulness wspierające koncentrację,
- techniki oddechowe pomagające regulować napięcie,
- sztukę wizualizacji sukcesu, która wzmacnia pewność siebie,
- strategie zarządzania stresem i budowania pozytywnego nastawienia.
Elementy te są o tyle kluczowe, że nawet świetne przygotowanie merytoryczne i idealnie dopasowany do audytorium pitch, to dopiero połowa sukcesu. Podczas wystąpień publicznych, w tym przed inwestorami czy klientami, niewiele mniej ważne są techniki mentalne. To za ich sprawą zyskuje się większą kontrolę nad swoim stanem, utrzymuje jasność przekazu i zwiększa swoje szanse na skuteczne zaprezentowanie pomysłu oraz budowanie wiarygodności biznesowej.
Wiedzę tym razem przekazywał Maciej Orłoś. To prawdziwa legenda
Tego prelegenta raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Maciej Orłoś jest bowiem prawdziwą legendą małego ekranu. To laureat 4 Wiktorów i 2 Telekamer, który przez ponad 25 lat prowadził Teleexpress w Telewizji Polskiej. Dziś Maciej Orłoś jest także twórcą internetowym, który prowadzi autorski kanał YouTube, ale również trenerem wystąpień publicznych i komunikacji. W ramach tych zadań szkoli zespoły takich firm jak Panattoni, Danone, czy LG.
Co warto wiedzieć o programie inkubacyjnym Start in Park?
Aktualnie realizujemy IV edycję programu inkubacyjnego Start in Park. To autorski projekt Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który powstał przy ścisłej współpracy z fundacją "Sieć Przedsiębiorczych Kobiet".
Start in Park IV zapewnia półroczne wsparcie aż 27 pomysłom biznesowym. Wsparcie to jest udzielane w pełni BEZPŁATNIE i polega w dużej mierze na przekazaniu ogromu wiedzy oraz przygotowaniu projektu do rynkowego debiutu. Plan warsztatów, spotkań z mentorami oraz spotkań z innymi przedsiębiorcami i ekspertami jest naprawdę napięty. To nie powinno jednak dziwić. Start in Park to model 360 stopni, a więc jest wszechstronny i globalnie kształtuje pomysły biznesowe uczestników.
Program Start in Park jest pionierską inicjatywą. Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny jako pierwszy podmiot w regionie płockim zainicjował powstanie inkubatora już w 2019 r. To wtedy ruszył nabór do pierwszej edycji programu.